Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Záliby v mém životě
Stejně jako každý člověk, tak i já mám své záliby a hobby. Tyto aktivity mě dovedou uklidnit, když se necítím dobře, ale stejně tak mě dovedou dost fyzicky vysílit. Níže uvádím jen ty hlavní, více méně sportovní. Ostatním se na těchto stránkách věnovat nebudu, protože jim nepřikládám až tak velký význam, samozřejmě až na práci s PC.Jízda na jednokolce

Obrazek Ač jsem nikdy neměl a nemám rád cirkus, tak se mi přece zalíbila jedna činnost, která má dlouhou historii v cirkuse. Je jí právě jízda na jednokolce.Začal jsem jezdit asi před rokem a půl, kdy právě jednu dostal můj bratranec od svého táty. Všichni jsme si mysleli, že na tom nic není a bude to jednoduché. Opak byl pravdou. Už po prvním nasednutí to se mnou házelo ze strany na stranu a já se jen křečovitě držel lidí nebo do země pevně zabudovaných věcí. Byla to určitě legrace vidět mě, jak nad tím jedním kolečkem nemám absolutně žádnou kontrolu.Podobný problém měli i všichni ostatní.

Nicméně jsem se s ostatními nevzdal a zkoušel to dál. Asi po čtyřech dnech občasných pokusů jsem konečně samostatně ujel několik metrů. Je to něco jiného, než je jízda na dvou kolech. Vše zde vyvažujete nohama a pomáháte si rukama. Asi po týdnu jsem už ujel daleko více, než předtím a naučil se plynuleji zatáčet. Další na řadě, co mi chybělo, bylo umět nasednout a jet bez přidržení se něčeho. To byl docela oříšek, protože se jsem se musel obrnit pořádnou dávkou trpělivosti. Ale nakonec se i to povedlo a nyní už je potřeba pouze trénovat a zkoušet nové dovednosti.

ObrazekNejvíce mě baví jezdit v přírodě. Je tam hezky a spousta malých i velkých překážek na cestě, které se musí objet nebo přejet. A vy se musíte udržet na jednokolce a jet dál. Zajímavé je také jezdit po městě, třeba po Praze. Dá se jezdit pořád někde jinde, je tu pro mě tolik zajímavých míst. V Praze studuji druhým rokem, a tak mám pořád co poznávat.

Tato záliba je hlavně o stabilitě, trpělivosti a o silných nohách. Pokud Vás jednokolka zaujala, budu rád, když uvidím jezdit kolem sebe na jednokolce více lidí.
 


Paragliding


Trošku adrenalinová zábava, ke které jsem se dostal asi před 6 lety. Moc dobře se u ní vždy odreaguji a provětrám si hlavu. Když jsem s létáním začínal, byl jsem ještě dost malý a musel jsem dávat moc velký pozor na to, jak co dělám.

Obrazek


Neprovozuji paragliding jako takový, spíš si s kamarády jen tak hrajeme s křídlem na kopci a lítáme z něho dolů. Občas, když je silnější vítr, dá práci se rozběhnout, odlepit se od země a letět co nejdál. Chce to hodně zkušeností, praxe a potřebnou sílu. Přesnou techniku, jakou se dostáváme do vzduchu, zde nebudu z pochopitelných důvodů uvádět :).

Když už si chceme pořádně zalítat, tak musí být opravdu pěkné počasí, správná síla a směr větru a čas. To bohužel vychází asi jen pětkrát do roka. Ale i tak je to super. Na to, že bych se mohl zranit, raději nemyslím. Naštěstí se mi ještě nic nestalo a blbnu dál.;)


Detektor


ObrazekHledání s detektorem je aktivita pro hodně volného času a pokud možno i dobré počasí, tedy hlavně o prázdninách. Nejsem žádný náruživý hledač pokladů. Jen rád chodím do přírody, která navíc skrývá pod svým povrchem tolik překvapení. Nejlepší je vždy ta chvilka, když se detektor správně rozpípá a já plný napětí přibližuji kousek po kousku nálezu - malému pokladu. Většinou jsou to kouky opadků z barevných kovů, ale i střípky historie . Radost mívám z nalezených minci, např. krejcarů ze 17. a 18. století a halířů z let 1820-1910. Když se mi trošku víc poštěstí, naleznu i stříbrnou minci. Mojí zásadou při hledání je, že dám místo do původního stavu.

Detektor má také velmi praktické využití při ztrátě při ztrátě kovových špěrků, hodinek, případně dalších důležitých věcí ve vodě, v trávě, kolem domu i jinde v přírodě.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář